poniedziałek, 13 maja 2013

Liebster Award


Nominację otrzymuje blogger od innego bloggera. Nagrody zazwyczaj otrzymują blogi o małej ilości obserwujących (do 200), co pozwala na ich dalsze promowanie. Blogger odpowiada na 11 pytań otrzymanych od osoby nominującej. Następnie ma za zadanie nominować 11 osób i podać nowe pytania.

Taki trochę "łańcuszek szczęścia" - nigdy w takim czymś nie brałam udziału, a w związku z tym powinnam już kilka razy nie żyć, względnie ciężko się rozchorować, ewentualnie na chorobę zapaść powinien ktoś z moich bliskich. Miałam też coś wygrać, kogoś spotkać itp....
Ale tutaj nikt mi nie grozi... :)
Poza tym, tak po ludzku, ktoś polubił moją pisaninę - więc ok. Odpowiadam.

Za nominację dziękuję Kajzarom :)
Pytania Katarzyny Kajzar:

1. Kim jesteś?
Odp: ssakiem z rodziny człowiekowatych, homo sapiens znaczy się. Matką i kobietą.

2. Od kiedy piszesz bloga? Czy coś Cię skłoniło do tego, czy tak po prostu wyszło, sam / sama nie wiesz kiedy?
Odp: piszę od niedawna.
Co mnie skłoniło? Hmmm - Córki każdego dnia dostarczają mi powodu do śmiechu, albo permanentnego GRRR - więcej tego pierwszego. Nie chciałam żeby mi te zabawne sytuacje tak po prostu  umykały, nie chciałam pisać pamiętnika (pisałam jak miałam 13 lat), nie chciałam zamęczać prywatnych znajomych na FB moimi opowieściami. Założyłam więc bloga i połączyłam go z FB znajdując w ten sposób grupę, która dobrowolnie chce czytać to, o czym piszę (kilku znajomych zaprosiłam - mam nadzieję, że się nie wkurzają, że im zaśmiecam tablice, albo po prostu kliknęli, żebym nie wyskakiwała im na tablicy jak Doda z lodówki - ale dziękuję, że przyjęli zaproszenie :))

3. Lubisz czytać? Co czytasz? Książki, artykuły, dowcipy, gazetkę z Tesco?
Odp: jeżeli już to gazetkę z Carrefoura i gazetki z Tchibo lubię, a i jeszcze newsletter z Lidla. A tak serio - nie wyobrażam sobie życia bez książek- lubię czytać :)

4. Chodzą mi po głowie pytania dot. szkoły i edukacji, więc i je podam: co myślisz, o studiach wyższych? Czy są w życiu potrzebne, jeśli tak, do czego, jeśli nie, dlaczego?
Odp: wszystko zależy od podejścia do studiów. Jeżeli studiujemy tylko po to, żeby mieć możliwość wpisania "mgr" przed nazwiskiem - bez sensu. Jeżeli studiujemy po to, żeby się rozwijać, poszerzać horyzonty, uczyć się, inwestować w swoją przyszłość - tak, jest sens. Studia wyższe współcześnie trochę się zdewaluowały - teraz praktycznie każdy studia może "zrobić", kiedyś było inaczej, trudniej...

 5. Pamiętasz jakieś ciekawe lekcje w szkole? Opisz najciekawszą, w której brałeś udział?
Odp: oż cholera - nic, nul, zero. Albo jestem taka stara, że już nie pamiętam, albo takowych nie było. Wszystkie "ciekawe" lekcje, które pamiętam, były ciekawe z powodu naszych (uczniowskich) wybryków - o takich to było sporo ;)

6.  Czy wiesz co to jest nauczanie domowe i dlaczego (na jakich zasadach) można dziecka nie puszczać do szkoły?
Odp: wiem, wiem - uważam, że w domu jesteś w stanie nauczyć dziecko wszystkiego oprócz zachowań społecznych w grupie rówieśniczej... To "oprócz" jest na tyle istotne, że absolutnie nie biorę takiej opcji (nauczania domowego) pod uwagę.
Poza tym - giwmiebrejk - matka też człowiek, od dzieci odpocząć można jak sobie w szkole siedzą :))

7. Prawie każdy ma świra na jakimś punkcie. Ty jakiego karmisz?
Odp: A bo to jednego... Zoo normalnie całe do wykarmienia... A ja nie Antoni Gucwiński - pięknie o zoo opowiadać nie umiem... ;)

8. Czego lubisz słuchać?
Odp: Skrzeku żab po 8 wieczorem i świergoczących ptaszków o 6 rano. Lubię wsłuchiwać się w ciszę moją okołodomową... Chyba, że o muzykę Ci chodziło? :)

9.  Co to jest polityka?
Odp: definicji sporo, mi podoba się ta Arystotelesa, w której polityka to "sztuka rządzenia państwem, mająca na celu wspólne dobro"...

10. Kto w Twoim świecie jest najważniejszy?
Odp: trudne pytanie... Córki?  ;)

11. Lubisz rosół? Ja uwielbiam.
Odp: ja nie uwielbiam, ale często gotuję bo Córki lubią.

No a teraz trzeba nominować 11 blogów, które lubię (kolejność kolejnością, jakiejś głębszej filozofii się w niej dopatrywać nie należy, aczkolwiek pewnie nie jest bez znaczenia ;))

Matka wygodna też człowiek i Agnieszka Durska. Matka Godzilli i Strzyga-matka psychopatka - dziękuję, że jakoś na samym początku trochę mnie przygarnęłyście (lub poczułam się przygarnięta przez Was - niewłaściwe skreślić), raźniej mi z Wami ;)
Matulu Matulu - bo trochę mamy wspólnego: od miłości do książek, przez 3 godziny poród, do problemów laktacyjnych, a w tym wszystkim jesteś taaaka pozytywna :) 
Aparat-moje trzecie dziecko, bo Twoje trzecie dziecko robi niesamowite zdjęcia, które łechtają zmysł wzroku :)
Gula Blogująca - bo masz talent, ale się kłócisz, że nie masz ;)
Pomieszane Myśli Żuni M - bo rozłożył mnie na łopatki tzw. hark w Twoim wydaniu ;)
Zeszyt Rozterek - bo pisze to facet (i to pisze świetnie), a czasem trzeba się z babińca wyrwać :)
Matka wygodna - bo wygodna, wiadomo ;)
Konkubina.pl - bo pragnie sławy, a jak sława to Award, co nie? :)
Paciaciaki-Manufaktura Przytulaków - bo pięknie szyjecie, no po prostu pięknie!

PYTANIA do w/w - nie muszą jeśli nie chcą, focha nie będzie, wiadomo - czasu mało na wszystko; więc żadne nieszczęścia Was nie spotkają, czarne koty, stłuczone lustra itp - to nie z powodu "przerwania łańcuszka Liebster Award...
Dopełniam obowiązku w sposób alternatywny. Nie będzie pytań otwartych, ani zamkniętych - będzie za to prośba o 11 słów, pierwsze skojarzenia do mojej jedenastki (no chyba, że ktoś ma fantazję do rozwinięcia - bez krempacji :)).

Zapraszam:
1. filet z kurczaka
2. kawa
3. przedszkole / szkoła
4. robota
5. komin
6. sąsiad / sąsiadka
7. grabie
8. czekolada
9. lustro
10. książka
11. blog

Rachu ciachu i po strachu :)
Pozdrawiam
KQ

  5 komentarzy:

  1. Haha, świetnie.
   dot. 8 - nie, nie o muzykę mi chodziło :)

   OdpowiedzUsuń
  2. http://niestereotypowa-matka.blogspot.com/2013/04/wyroznienie.html


   :*

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. zainspirowałaś mnie tym filetem ze szpinakiem - zrobiłam na jutro ;))))

    Usuń
  3. Bardzo dziekuję, to naprawdę bardzo miłe :))) Ale ja już 3 razy miałem Listera, proszę się nie gniewać :))) Pozdrawiam bardzo serdecznie :)))

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. się nie gniewam, wszak mówiłam, że focha nie będzie ;)))) pozdrawiam!

    Usuń

  Komentuj, na zdrowie!

  AddThis