wtorek, 13 stycznia 2015

Małżeński Alfabet - litera A


Każdy związek posiadający staż dłuższy niż rok lub dwa zaczyna posługiwać się swoim własnym kodem językowym. Słówka, półsłówka, zlepki sylab i zbitki głosek, które umożliwiają porozumiewanie się w wydaniu minimalistycznym - bez angażowania się w przeszukiwanie przepastnych zasobów wielkich słów i podrzędnie złożonych zdań.

Małżeński Alfabet to uniwersalny spis wyrażeń i zwrotów stanowiących podstawę kodu językowego używanego w związkach oraz słowa, które ulegają przedefiniowaniu w małżeństwie.


A jak "aaaa"
"Aaaa" zawsze wiąże się z emocjami. Wraz z wypowiedzeniem (alternatywnie: wystękaniem, jęknięciem, westchnięciem) "aaaa" ładunek emocjonalny zostaje uwolniony do otoczenia, co znacząco ożywia atmosferę.
Przykładowe użycie:
"Aaaa"- oznaczające, że zrozumiało co partner / partnera mieli na myśli (Aaaa, już kumam!)
"Aaaa" - w sensie, że nic, nawet nie pytaj, wszystko do dupy... (Aaaa, daj spokój!)
"Aaaa" - w sytuacjach intymnych (Aaaa, jak dobrze!) - tutaj warto zawęzić obszar otoczenia, do którego uwalniany jest ów ładunek emocjonalny poprzez zamknięcie okien oraz drzwi do sypialni.

A jak "aha" 
"Aha" jest wykrzyknikiem stosowanym dla przełamania monotonii "aaaa". Wstawiasz w środku "h" i jest siurpryza dla partnera, taki małżeński żarcik.
Przykładowe użycie:
Jak w przypadku "aaaa". Jedyna różnica dotyczy sposobu artykułowania: "aaaa" wymawiamy przeciągle (przeciągając stosownie do sytuacji), a w przypadku "aha" - podnosimy jego intensywność poprzez wielokrotne powtarzanie (np. chcąc podkreślić, jak doskonale partner wytłumaczył nam jakieś zagadnienie lub doceniając łóżkowe starania - powiemy: "aha, aha, aha... ").

A jak "afrodyzjak"Afrodyzjaki dzieli się na dwie grupy: te, które mają powodować zakochanie się oraz te, których zadaniem jest zwiększenie popędu seksualnego.
Umówmy się, że zakochanie mamy już za sobą i powiedzmy wprost, że chodzi nam o ten popęd. Popęd można podkręcić afrodyzjakami ukrytymi w najzwyklejszych potrawach, takich jak: awokado (kuźwa, jakie nie dobre!), kawior i małże (po ile?! bez jaj!), jaja (zwłaszcza przepiórcze - taaa...), truskawki (dzieci zeżarły), czekolada (ktoś zeżarł - nikt się nie chce przyznać), kakao (dzieci...)...
Jak widać afrodyzjaki są niedostępne dla przeciętnych Kowalskich. Co zatem robić? Sięgnijmy po suplementy!
Przykładowe małżeńskie suplementy afrodyzjaków:
Mężczyzna może: wyprasować sobie sam koszulę; zająć się dziećmi, żeby żona w tym czasie mogła zająć się sobą; nie rzucić skarpetek na podłogę jeno włożyć je do pralki; odnieść kubek po kawie do zlewy, a nie porzucić gdzie bądź... Efekt gwarantowany: jak ty mi kochany dzisiaj pomogłeś, mrauuu, grrrr - seks.
Kobieta może: a w sumie wszystko może i nic nie musi. Wystarczy, że wieczorem zasygnalizuje chęć - to afrodyzjakowy pewniak.

A jak "alkowa"
Alkowa, czyli pokoik sypialniany. Jeżeli długoletni związek dorobił się w tzw międzyczasie dzieci - alkowa jest w niebezpieczeństwie. Pamiętajmy jednak, że dzieci potrzebują snu, a jak już zasną - można sięgnąć po afrodyzjaki (patrz: A jak "afrodyzjak"), a potem to już tylko aaaa (patrz: A jak "aaaa")...6 komentarzy:

 1. A prawda, prawda, sama prawda - co do wszystkiego się zgadzam.
  Ale do części dotyczącej "aaa" dodałabym jeszcze co nieco - pzede wszystkim: "AAA!!!" poprzedzające wyjście z siebie i/lub wyjście z pomieszczenia i trzaśnięcie drzwiami.
  Albo też ewentualnie "Aaa, kotki dwa" śpiewane na dobranoc potomstwu, żeby można było wypróbować wreszcie te afrodyzjaki w alkowie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak! Przykłady można mnożyć w nieskończoność niemalże... ;)

   Usuń
 2. "Aha" jak np. czytam książkę lub coś piszę a mój luby ma akurat 10 problemów i spraw do omówienia, wtedy aha oznacza "i tak cię nie słucham, ale jestem dobrze wychowana i udaję, że interesuje mnie to, co akurat teraz, jak do cholery znalazłam chwile dla siebie, masz do powiedzenia" ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczególnie podobało mi się a jak afrodyzjak i a jak alkowa, czy to oznacza że tylko jedno mi w głowie :) A tak poza tym to bomba :) Elwira :)

  OdpowiedzUsuń

Komentuj, na zdrowie!

AddThis